Nietypowe produkty

nietypowe produktyKażdy produkt wymaga dozorowania, kierowania jego rozwojem. Czasem pracy jest więcej, czasem mniej. Bywa, że praca bywa przyjemna a bywa też tak, że to stresujący kierat. Kierownik produktu musi uzbroić się w  cierpliwość, bowiem owoce jego pracy nie od razu widać. Ponadto warto wiedzieć, że wynagrodzenie za pracę nad produktem rzadko jest satysfakcjonujące. Przynajmniej na początku. Z czasem pomaga zespół pracowników, a także sami klienci.

By radzić sobie na stanowisku kierowniczym niezbędna jest współpraca. Ugodowość nie zawsze popłaca, jednak zdrowa współpraca owszem. Decyzyjność również warto delegować, jednak kluczem do sukcesu jest dobranie sobie zaufanych współpracowników. Kierownik produktu nie powinien lekceważyć opinii podwładnych, pomysłów i uwag. Poza tym potrzebnym elementem tego rodzaju pracy jest burza mózgów i praca zespołowa.

Niektóre produkty są wyjątkowo nietypowe i na efekty swej pracy trzeba poczekać nawet kilka lat. Zarządzanie zmianami w produkcie, jego promocją i sprzedażą do łatwych zadań wcale nie należy, mimo iż wielu osobom wydaje się, że takie stanowisko to idealna fucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *