Ogromny stres

stresStanowisko kierownicze zobowiązuje i wiąże się ze stresem, czego nikt nie ukrywa. Podejmując się wyzwania, godzimy się też na stres. W handlu kierownicy w szczególności mają stresująca pracę z uwagi na ogrom obowiązków i wymagania szefostwa względem planów sprzedażny. Utrzymanie poziomu sprzedaży, jakości obsługi i produktu to sporo jak na jednego pracownika. Mimo szerokich kompetencji i możliwości decydowania, nie zawsze daje poczucie pewności siebie.

Decydowanie za innych to stres, a co za tym idzie uszczerbek na zdrowiu. Kierownik produktu zarządza pracami nad kreacją produktu, jego sprzedażą, modyfikacjami. Musi być operatywny, ale również wyrozumiały, empatyczny i komunikatywny. Dzięki współpracy, informacji; ma szansę zarządzać zespołem pracowników jak również strategią sprzedaży, produkcją o wiele efektywniej.

By zostać kierownikiem trzeba wykazać się cechami niezbędnymi na tym stanowisku. Bardzo często pożądanym atutem jest doświadczenie, jednak nie zawsze jest ono konieczne. Liderskie, przywódcze cechy da się rozpoznać już w  wieku dziecięcym. Takie osoby idealnie nadają się na kierowników i im można zaufać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *