Cztery cechy dobrego product managera

Przeglądając internetowe zasoby związane ze stanowiskiem product managera natknąłem się ostatnio na ciekawy artykuł przedstawiający i argumentujący 4 cechy, jakie powinien posiadać dobry kierownik ds. produktu Legnica, jeśli chce osiągnąć sukces w życiu zawodowym i zapracować na imię dobrego specjalisty.

27Pierwszą przytoczoną cechą były zdolności komunikacyjne, które pomagają w przekazywaniu informacji pomiędzy wszystkimi współpracującymi osobami. Oznacza to, że kierownik ds. produktu jest nie tylko osobą przekazującą informacje między działami i zespołami, a także między konkretnymi osobami.

Druga wyszczególniona cecha to zdolności przywódcze, niezbędne przy tak odpowiedzialnym stanowisku jakim jest product manager. Kierownik ds. produktu musi umieć wpływać na innych, posiadać zdolności negocjacyjne i umiejętność budowania odpowiednich relacji z osobami podwładnymi.

W pracy kierownika przydają się zdolności analityczne, gdyś osoba zatrudniona na tym stanowisku pracy codziennie zasypywana jest tonami informacji i danych z wewnątrz i z zewnątrz firmy. Potrzeba niezłych umiejętności kalkulowania i logicznego myślenia, by dobrze się w tym wszystkim połapać.

Orientacja w zasadach rządzących biznesem to umiejętność niezbędna do identyfikacji okazji na rynku i przewidywania trendów konsumenckich. Bez tego odpowiednia praca zespołów marketingowych jest praktycznie niemożliwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *